MASAŻ LECZNICZY - Artmedicus Centrum Rehabilitacji

INFORMACJA/REJESTRACJA

22 755 48 29

Przejdź do treści

Menu główne:

OFERTA > REHABILITACJA DOROSŁYCH

MASAŻ LECZNICZY

Masaż leczniczy jest techniką fizycznego oddziaływania na tkanki, polegającą na wykorzystaniu dotyku w celu wywołania odczucia odprężenia i zrelaksowania. Terapeuta działa mechanicznie na tkanki poprzez systematycznie powtarzanie ruchów, głaskania, rozcierania, ugniatania, uciskania i oklepywania skóry, mięśni lub stawów. Efektem zastosowania masażu jest złagodzenie napięcia mięśni,  polepszenie krążenia krwi, zmniejszenie napięcia nerwowego.
Usunięcie napięć powoduje jednocześnie  zmniejszenie dolegliwości bólowych i wywołuje uczucie dobrego samopoczucia.
Masaż może przynieść ulgę w szeregu dolegliwości u osób chorych. Polecany jest również osobom zdrowym jako forma relaksu, w celu polepszenia samopoczucia i złagodzenia efektów stresu.
Masaż zalecany jest także osobom uprawiającym aktywnie sport w celu rozluźnienia mięśni przed zawodami i złagodzenia bólu po wysiłku.

Masaż klasyczny
Jest najbardziej powszechną formą masażu. Polega na mechanicznym oddziaływaniu na tkanki. Masaż może być całościowy lub częściowy, gdzie masowany jest tylko wybrany fragment ciała.

Masaż limfatyczny
Podstawowym celem tego zabiegu jest usprawnienia krążenia limfy. Wykorzystuje się do tego celu specjalne urządzenia lub ręce terapeuty. Efektem jest odprowadzenie zalegającej chłonki i zmniejszenie obrzęków. Stosowany jest często po u kobiet po mastektomii.
Masaż ten
wykazuje szereg korzystnych efektów:

  • Likwiduje obrzęki

  • Pobudza krążenie krwi

  • Oczyszcza organizm z toksyn,

  • Pomaga zwalczyć cellulit,

  • Ujędrnia skórę,  

  • Stymuluje spalanie tkanki tłuszczowejNależy pamiętać, że masaż może wykonywać wyłącznie wykwalifikowana osoba. Niewłaściwie przeprowadzony zabieg masażu może doprowadzić do uszkodzeń ciała.
W CR Artmedicus zatrudniamy wyłącznie dyplomowanych terapeutów, którzy są odpowiednio przygotowani do  przeprowadzania profesjonalnego masażu. Przed pierwszym masażem terapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Zadaj pytanie

Copyright © Artmedicus 2021
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego