NFZ - Artmedicus Centrum Rehabilitacji

INFORMACJA/REJESTRACJA

22 755 48 29

Przejdź do treści

Menu główne:

DLA PACJETNA
ŚWIADCZENIA UDZIELANE W RAMACH UMOWY Z NFZ

  • Lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna
(porada udzielana przez lekarza rehabilitacji)
  • Fizjoterapia ambulatoryjna
(zabiegi udzielane przez fizjoterapeutów)
Lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna
Aby skorzystać z porady lekarza rehabilitacji w ramach umowy z NFZ należy posiadać skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Skierowanie takie może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego tj. taki, który pracuje w ramach umowy z NFZ (najczęściej Lekarz POZ). Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej  ważne jest 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie skierowanie musi zostać zarejestrowane w miejscu, w którym udzielane będzie świadczenie, bez względu na to, kiedy rozpocznie się rehabilitacja.

Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej nie jest tożsame ze skierowaniem na zabiegi fizjoterapeutyczne. Jeżeli Pacjent posiada skierowanie do poradni to musi odbyć się najpierw porada lekarska podczas której Lekarz wystawi skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne. Wówczas Pacjent może umówić się już na zabiegi fizjoterapeutyczne.

Fizjoterapia ambulatoryjna
Aby skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych w ramach umowy z NFZ należy posiadać skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne. Skierowanie takie może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego tj. taki, który pracuje w ramach umowy z NFZ (Lek. med spec. rehabilitacji leczniczej, lek med spec ortopedii i traumatologii narządu ruchu,  lekarz POZ). Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne ważne jest 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie skierowanie musi zostać zarejestrowane w miejscu, w którym udzielane będzie świadczenie, bez względu na to, kiedy rozpocznie się rehabilitacja.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt pod numerem
Tel.: 22 755 48 29 lub osobiście w rejestracji przychodni


Copyright © Artmedicus 2021
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego